Další hosté Uvnitř ájurvédské gurukuly

Pokud jste příznivci Ájurvédské gurukuly, využijte této mimořádné příležitosti potkat osobnosti světa ájurvédy a Indie v rámci inovativního programu Uvnitř Ájurvédské gurukuly. V listopadu jsme přivítali prvního hosta, pana Vladimíra Mazala, majitele rodinných ájurvédských lázní z Borku pod Troskami. Podělil se s námi osobitým a otevřeným způsobem o svou cestu nejenom k vybudování lázní, ale cestu životem. Pro ty z nás, co jsme ho již znali, i pro ostatní, co ho potkali poprvé, bylo setkání silné zejména díky otevřenosti našeho hosta. Můžete shlédnout krátké video a pocítit atmosféru, která se při této návštěvě vytvořila.

Nyní se chystáme uvítat dalšího hosta, předního představitele ájurvédy v Čechách a na Slovensku, pana Pavola Hlôšku. Toto setkání se uskuteční v sobotu 10. 2. od 16.00 hodin v prostorách Ájurvédské gurukuly.

Pro letošní akademický rok jsme připravili ještě jedno setkání, poslední v řadě, nikoliv však v důležitosti. Naopak. Je nám ctí, že v programu Uvnitř Ájurvédské gurukuly, můžeme přivítat slavného dokumentaristu, Viliama Poltikoviče. Filmař se po roce 1989 zaměřuje na natáčení dokumentů s duchovní tématikou, kterých vytvořil už více jak 150. Mezi jeho nejslavnější díla patří i seriál Duše východu (1992), Sarvamangalam (1999) nebo televizní seriál Brána smrti (2014). Viliam Poltikovič se s námi přijde podělit nejen o své dokumentaristické zkušenosti či pohled na Indii, která je jedním z velkých témat jeho tvorby. Využijte tohoto intimního formátu a potkejte mimořádnou osobnost české filmové duchovní scény, jež nám prostřednictvím svých dokumentů zprostředkovává nesmrtelná moudra věčných kultur, jíž Indie rozhodně je.

Toto setkání se uskuteční v sobotu 28. 4. 2018 od 16 hodin. V jeho rámci si promítneme část filmu Viliama Poltikoviče a poté budeme společně hovořit o tom, jaký vliv měla Indie na jeho život. Přijďte a zažijte tuto mimořádnou příležitost spolu s námi!

Bookmark the permalink.

Comments are closed.